Objavljeno: pet, 20. jan, 2012.

Rukomet: EP 2012 – Poljska sa dva boda u drugoj fazi

EP rukomet1 300x211 Rukomet: EP 2012   Poljska sa dva boda u drugoj faziRukometaši Poljske pobijedili su u četvrtak veče Dansku sa 27:26 u utakmici posljednjeg kola grupe A na Evropskom prvenstvu u Srbiji. Zahvaljujući ovom trijumfu Poljaci će u drugu fazu takmičenja prenijeti dva boda, dok su Danci trijumfom nad Slovačkom u prvom kolu takođe prošli dalje, ali u drugu fazu ne prenose nijedan bod, jer su Slovaci završili učešće na Euru.

Danska je imala prednost od četiri gola na poluvremenu – 14:10 i činilo se da su u potpunosti zaboravili poraz od Srbije u drugom kolu. Izabranici Ulriha Vilbeka su u 42. minutu vodili sa 21:17 i mislilo se da će rutinski doći do pobjede, ali su Poljaci tada zaigrali bolje i serijom 4:0 stigli do izjednačenja u 48. minutu – 21:21.

Do kraja se igralo gol za gol, a Poljaci su se bolje snašli u neizvjesnoj završnici i pokazali da su u ovom trenutku psihološki spremnija ekipa. U redovima pobjednika odličan je bio Gregorž Tkačik sa sedam golova, dok je Mihal Jurecki postigao šest. Kod Danaca nije bilo pretjerano raspoloženog igrača, a najefikasniji je bio Tomas Mogensen sa četiri gola.

Njemačka je savladala Švedsku sa 29:24 u meču posljednjeg kola grupe B. ,,Panceri“ su od samog starta bili u prednosti i kontrolisali meč u kojem Šveđani nijesu uspjeli da spuste prednost na ispod tri gola. Najefikasniji kod Njemaca bio je Uve Genšajmer sa čak devet golova, dok je kod Šveđana najviše golova postigao Kim Ekdal du Ric – osam. Njemci u drugu fazu prenose četiri boda, a Šveđani jedan koliko i Makedonci koji su večeras savladali Češku sa 27:21. Česi su završili takmičenje na šampionatu