Objavljeno: sub, 21. apr, 2012.

Regionalna liga za rukometašice: Budućnost moćno i rutinski

Budućnost u finalu Regionalne lige za rukometašice, borba za trofej zaslužena pobjedom nad Metalurgom (32:22)

Budućnost        32        (16)

Metalurg           22        (12)

buducnost metalurg 300x185 Regionalna liga za rukometašice: Budućnost moćno i rutinskiBAR – Sportska dvorana: „Topolica“. Gledalaca: oko 700. Sudije: Jurinović i Mrvica (Hrvatska). Sedmerci: Budućnost 1 (1), Metalurg 2 (2). Isključenja: Budućnost 4 minuta.

BUDUĆNOST: Miljanić 6, Đokić 2, Radović, A. Bulatović 3, Savić 2, Voltering, Popović 3, Barjaktarović (devet odbrana), Vukčević (dvije odbrane), Cakalie, K. Bulatović 7, Cvijić 1, Mehmedović 3, Gjeorgijevska 5, Knežević, Lazović.

METALURG: Mečevka 1, Gvozdenovska, Gjorgijevska 1, Antić, Barjamovska 4, Despotovska 1, Andrejeva (šest odbrana), Pecevska 1, Jovanovska, Noveska 7, Nikolić 1, Nikolovska 1, Krpež 2, Sazdovska, Milačić 3, Mitrova.

Rukometašice Budućnosti igraće u nedjelju (17,00) sa Zaječarom u finalu Regionalne lige, a pravo da brane trofej i osvoje ga treći put zaredom izborile su u subotu veče ubjedljivom pobjedom nad skopskim Metalurgom (32:22). Tih 10 golova razlike pocrtali su razliku u klasi u odnosu na inspirisanog, i motivisanog rivala. Finalista Lige šampiona izazov je i inspiracija za svakog, naročito u ovom periodu pripreme za istorijski dvomeč sa Đerom, a pobjeda je vrednija ako se zna da je Budućnost bila oslabljena neigranjem Klare Voltering, Ane Radović i Dijane Jovetić.

A koliko je makedonski šampion inspirisan, pokazao je u početnih šest minuta meča. Ratoborne gošće došle su do vođstva 3:0. Buđenje je bilo ekspresno: četiri gola u seriji, za prvo vođstvo od 4:3 u 11. minutu, da se zna ko je gazda na Jadranu! Lako, ubjedljivo, bez padova u ritmu ili opuštanja, prije svega preko raspucane Radmile Miljanić (u prvom dijelu postigla četiri gola), „plave“ su nametnule svoj tempo, igrale ozbiljno, odgovorno. Epilog – već nakon prvog perioda igre razlika je bila četiri gola prednosti za crnogorske šampione (16:12).

Željne izazova

- Drago mi je što je Metalurg igrao na visokom nivou, takav test nam je u ovom periodu jakog rada za finale sa Đerom bio prijeko potreban. Zadovoljan sam, igramo u gustom rasporedu mečeva, a na te izazove moje djevojke odgovorile su na pravi način. Ostalo je da to potvrdimo u borbi za trofej – ističe Dragan Adžić.

Izvanredna, ove sezone prepoznatljiva odbrana „progutala“ je i sasvim solidan tim Makedonki, dok je napad funkcionisao perfektno i podjednako efikasno u nastavku kao u prvom periodu. Jedina koja je znala da „nađe prolaz“ do gola Sonje Barjaktarović i Marine Vukčević (sinoć dijelile minutažu) je iskusni desni bek makedonske reprezentacije, Daniela Noveska, koja je postigla sedam pogodaka.

Uragan sa desne strane

Ali, u potpunosti su joj se revanširale desni bekovi „plavih“, Katarina Bulatović i Elena Gjorgijevska. Naša reprezentativka Kaća postigla je sedam, a bivša igračica Metalurga Elena  pet golova, za veteranku Tanju Andrejevu bile su nerješiva enigma. Budućnost nije morala da brine za golove u situaciji kada u timu nije bilo Dijane Jovetić zbog blaže povrede. Rekordnih 11 golova razlike (29:18) pet minuta prije kraja bili su znak da Budućnost „spusti loptu“, raterećeno privede meč kraju.

- Gjorgijevska radi naporno, igrala je sa mnogo samopouzdanja i na pravi način iskoristila priliku koja joj se ukazala. Ipak, ne mogu izdvojiti nijednu djevojku, kada odigraju tokom cijele utakmice bez oscilacija, to je znak da su sa maksimumom ozbiljnosti ušle u duel – zadovoljan je Adžić.

I pored odluke uprave Budućnosti da svaki navijač koji dođe u „Topolicu“ na fajnal for Regionalne lige dobije besplatnu kartu za duel finala Lige šampiona sa Đerom u ,,Morači“ 13. maja, u „barskoj ljepotici“ bilo je manje od 1.000 gledalaca. Sjutrašnje finale sa Zaječarom garantuje vrhunski rukomet, a finalistkinje najelitnijeg evropskog takmičenja zaslužuju brojniju podršku.

Zaječar posljednja prepreka

Srpski šampion Zaječar pobijedio je rivalski tim Jagodine (31:25) u drugom meču polufinala Regionalne lige, i zaslužio borbu za trofej danas protiv Budućnosti. Meč je bio neizvjestan do posljednjih pet minuta, kada je iskusniji tim „amazonki“ prelomio utakmicu. Na poluvremenu je Jagodina vodila 17:16.

- Zaječar je protivnik kojeg smo priželjkivali, jer je uz nas najkvalitetniji tim u takmičenju. To su pokazali i naši međusobni dueli ove sezone, a iako smo ih lako savladali u oba navrata, očekujem izuzetno kvalitetan meč u finalu – rekao je Dragan Adžić.