Objavljeno: sub, 22. sep, 2012.

Juventus se ne zaustavlja

Juventus nije imao milosti protiv Kjeva – gosti iz Verone nadali su se malo više od sata da će Torino napustiti neporaženi, ali je onda „stara dama“, preko Fabija Kvaljarela (63. i 68. minut), munjevito reagovala i došla do dva gola za konačnih 2:0.

1 300x168 Juventus se ne zaustavljaMirko Vučinić opet je bio jedan od najboljih u redovima Juventusa, a sredinom prvog dijela poništen mu je gol zbog ofsajda.

- Svaka čast momcima, nijesu dozvoili opuštanje nakon Lige šampiona. Kjevo je bio solidan, dobro se branio, ali smo uspjeli da dođemo do željenih bodova – rekao je pomoćni trener Juventusa Masimo Karera.

Stevan Jovetić imao je sjajnu priliku da se i peti put ove sezone upiše u strijelce, ali je u 88. minutu meča sa Parmom promašio penal. Par minuta kasnije ispostavilo se i da je crnogorski internacionalac tragičar, jer su „mljekadžije“ došle do boda – 1:1.

Bolji uvod u meč Fiorentina je krunisala golom u 20. minutu, kada je debitant u prvoj postavi Fakundo Ronkalja sa preko 25 metara, fantastičnim udarcem savladao golmana Antonija Mirantea. Nešto kasnije, na drugoj strani priprijetio je Lukareli, ali je lopta poslije njegovog pokušaja završila na okviru gola. U poluvremenu punom prilika još jednom je u centru pažnje bio Ronkalja. Agrentinac je „pokupio“ centaršut Matija Fernandeza, ali ovog puta nije imao sreće, pošto je, umjesto mreže, zatresao stativu Parminog gola.

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu, strijelac jedinog gola oborio je Dorlana Pabona i Parma je imala veliku šansu za izjednačenje. Odgovornost je preuzeo Valdez, ali Čileanac nije bio dovoljno koncentrisan, tako da je njegov udarac zaustavio Mark Vivijano. Ostatak meča nije donio previše izglednih šansi, sve do 88. minuta, kada je Jovetić promašio jedanesterac. Domaći nijesu odustali, a priliku za izjednačenje donio im je iskusni Luka Toni. Nekadašnji reprezentativac Italije rukom je igrao u šesnaestercu, Valdez je još jednom skupio hrabrost i ovog puta uspio da zatrese mrežu rivala, za konačnih 1:1.

- Mogu reći da je čaša „puna do pola“. Poraženi smo, ali nakon ovakvog meča ekipa dobija na iskustvu. Moraćemo još vrijedno da radimo da bismo napredovali – izjavio je poslije duela na „Tardiniju“ trener Fiorentine Vinćenco Montela.