Objavljeno: sub, 10. nov, 2012.

Jadranska liga, 5. kolo: „Vučice” kao na treningu

Poigravanje „vučica” – Košarkašice Budućnost-Podgorice, prema očekivanjima, savladale su Vodice iz Šibenika (68:28) i tako stigle do treće uzastopne pobjede u Jadranskoj ligi. Od samog starta vidjela se razlika u klasi, a otpor gošći trajao je samo u nekoliko uvodnih minuta.

Buducnost kosarkasice u 300x255 Jadranska liga, 5. kolo: „Vučice” kao na treninguU domaćem timu sve igračice su briljirale, a posebno dobru partiju pružile su Marina Vučetić, koja ja imala ,,dabl-dabl“ učinak (15 poena i 23 skoka), Ivana Mugoša (14 poena i četiri skoka) i Selena Kirberg (12 poena i devet skokova).

Ekipa iz Šibenika na startu je uspjela da povede (2:0), a to je bilo prvo i jedino vođstvo Vodica. Podgoričanke su serijom 10:0 u četvrtom minutu stigle do ,,plus osam“ (10:2), a toliku prednost domaće su imale i na kraju prvog perioda, kada je Kirberg sa četiri vezana poena donijela vođstvo 18:10.

Ako su postojale i najmanje dileme oko pobjednika, onda su definitivno otklonjene u drugoj četvrtini, kada je sve bilo u znaku domaćih igračica. ,,Vučice“ su u prvih sedam i po minuta napravile seriju 15:0, čime su u 17. minutu stigle do 23 koša razlike (33:10). Bio je to period u kojem su dominirale ,,plave“, a posebno Ivana Mugoša, koja je sa osam vezanih poena, već tada trasila put ka novom trijumfu.

Upravo zbog toga u nastavku je bilo prilično nezanimljivo, s obzirom da gošće nikako nijesu uspjevale da ugroze Podgoričanke, zbog čega je trener domaćih Zdenko Grbavčević šansu pružio i najmlađim igračicima Anđeli Caričić i Sofiji Živaljević. Poslije treće četvrtine, koju je obilježio veoma mali broj koševa, u posljednjem periodu uslijedio je totalni potop Vodica. Razigrala se Jovana Šofranac i Marina Vučetić, koja je sa osam postignutih poena dva minuta prije kraja svom timu omogućila prednost od 29 razlike (64:25). Ipak, sjajnu partiju Budućnosti krunisala je najmlađa košarkašica na parketu Sofija Živaljević, koja je ponovo potvrdila ogroman talenat, čijim košem su tridesetak sekundi prije kraja ,,vučice“ stigle do rekordnih ,,plus 40“ (68:28).

***

Budućnost – PG   68

Vodice        28

PODGORICA -  Dvorana: ,,T-mobile“. Gledalaca: 30. Sudije: N. Popović i K. Radinović (Podgorica). Rezultat po četvrtinama: 18:10, 18:5, 11:5, 21:8.

BUDUĆNOST-PG: Mujović 4, Vučetić 15 (14-7), Vujadinović, Caričić, Šofranac 8, Bajić, Dobrović 6, Mugoša 14 (7-6), Kirberg 12, Kuželj, Vujačić 6, Živaljević 4.

VODICE: Tarle, Mrdalj 1 (2-1), Silov 7, Juricv-Grgin 11 (4-1), Mrkonjić, Goreta 3 (4-3), Škorić 2 (2-2), Krizanac 4 (2-0), Bumber.